×

Koha në Uppsala Municipality, Suedi është

 
 
E enjtë, Korrik 7, 2022, java 27
Dielli: ↑ 03:39 ↓ 22:08 (18h 29m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Uppsala Municipality është Europe/Stockholm.
Lexo për Uppsala Municipality në Wikipedia
Përcakto Uppsala Municipality si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Uppsala Municipality

Diferenca në kohë
from Uppsala Municipality

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
UTC
2 orë
2 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Londra
1 orë
1 orë
Cairo0
Canton of Zurich0
Johannesburg0
Paris0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Uppsala Municipality në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Suedi

Borås Eskilstuna Gothenburg Gävle Halmstad Haninge Helsingborg Huddinge Jönköping Karlstad Linköping Lund Malmo Molndal Norrköping Sollentuna Solna Stokholmi Södertälje Täby Umeå Uppsala Vaxjo Västerås Örebro