×

Koha në Helsingborg, Suedi është

 
 
E mërkurë, Mars 22, 2023, java 12
Helsingborg ndërrohet në koha verore në 02:00 me E diel, Mars 26. Koha është përmirësuar për një orë para.
Dielli: ↑ 06:06 ↓ 18:26 (12h 20m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Helsingborg është Europe/Stockholm.
Lexo për Helsingborg në Wikipedia
Përcakto Helsingborg si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Helsingborg

Diferenca në kohë
from Helsingborg

Los Angeles
8 orë
8 orë
Chicago
6 orë
6 orë
New York City
5 orë
5 orë
Toronto
5 orë
5 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Canton of Zurich0
Lagos0
Paris0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Helsingborg në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Suedi

Borås Eskilstuna Gothenburg Gävle Halmstad Haninge Helsingborg Huddinge Jönköping Karlstad Linköping Lund Malmo Molndal Norrköping Sollentuna Solna Stokholmi Södertälje Täby Umeå Uppsala Vaxjo Västerås Örebro