×

Koha në Stokholmi, Suedi është

 
 
E mërkurë, Shkurt 1, 2023, java 5
Dielli: ↑ 07:58 ↓ 16:04 (8h 6m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Stokholmi është Europe/Stockholm.
Lexo për Stokholmi në Wikipedia
Përcakto Stokholmi si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Stokholmi

Diferenca në kohë
from Stokholmi

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Canton of Zurich0
Lagos0
Paris0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Stokholmi në hartë

Annual average temperatures
for Stokholmi 1756-2021

Çdo shirit paraqet një vit.
Graphics by Ed Hawkins, using data from Bolin Centre.
See showyourstripes.info.

25 qytetet më të mëdha në
Suedi

Borås Eskilstuna Gothenburg Gävle Halmstad Haninge Helsingborg Huddinge Jönköping Karlstad Linköping Lund Malmo Molndal Norrköping Sollentuna Solna Stokholmi Södertälje Täby Umeå Uppsala Vaxjo Västerås Örebro