×

Koha në Tripoli, Liban është

 
 
E diel, Maj 26, 2024, java 21

Time zone info for Tripoli

UTC +3
Lebanon Daylight Time
tani 7 orë para New York City
E diel Mars 31 2024
Latest change: ora verore filloi
  • Switched to UTC +3 / Lebanon Daylight Time.
  • Ora u vendos para një orë nga 00:00 tek 01:00 të orës lokale.
E diel Tetor 27 2024
Next change: Ora dimërore fillon
  • Switching to UTC +2 / Lebanon Standard Time.
  • Ora do të vendoset pas një orë nga 00:00 tek 23:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Tripoli

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
UTC
3 orë
3 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Londra
2 orë
2 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Zyrihu
1 orë
1 orë
Cairo0
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+7 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Tripoli

Tripoli në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Liban

Ain Ebel Baabda Baalbek Batroûn Bejruti Bhamdoun Bsharrī Byblos Cheïkhlar Habboûch Jounieh Nabatîyé et Tahta Naqoura Ouâdi Aïn el Aallaïq Sidon Tripoli Tyre Zahle Zouaïtîni Zouk Mosbeh Zouq Mkayel Zouq el Kharab Zoûq Haddâra Zoûq el Mqachrîne