×

Koha në Tripoli, Liban është

 
 
E shtunë, Dhjetor 10, 2022, java 49
Dielli: ↑ 06:32 ↓ 16:27 (9h 55m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Tripoli është Asia/Beirut.
Lexo për Tripoli në Wikipedia
Përcakto Tripoli si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Tripoli

Diferenca në kohë
from Tripoli

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
Londra
2 orë
2 orë
UTC
2 orë
2 orë
Canton of Zurich
1 orë
1 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Tripoli në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Liban

Ain Ibl An Nabaţīyah at Taḩtā Baabda Baalbek Batroûn Bcharré Bejrut Bhamdourn Byblos Cheïkhlar Djounie En Nâqoûra Habboûch Ouâdi Aïn el Aallaïq Sidon Tripoli Tyre Zahle Zouaïtîni Zouq Mkayel Zouq Mosbeh Zouq el Kharab Zoûq Haddâra Zoûq el Mqachrîne