×

Koha në Baabda, Mohafazat Mont-Liban, Liban është

 
 
E mërkurë, Maj 25, 2022, java 21
Dielli: ↑ 05:31 ↓ 19:39 (14h 8m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Baabda është Asia/Beirut.
Lexo për Baabda në Wikipedia
Përcakto Baabda si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Baabda

Diferenca në kohë
from Baabda

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
UTC
3 orë
3 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Londra
2 orë
2 orë
Cairo
1 orë
1 orë
Canton of Zurich
1 orë
1 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+7 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Baabda në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Liban

Ain Ibl An Nabaţīyah at Taḩtā Baabda Baalbek Batroûn Bcharré Bejrut Bhamdourn Byblos Cheïkhlar Djounie En Nâqoûra Habboûch Ouâdi Aïn el Aallaïq Sidon Tripoli Tyre Zahle Zouaïtîni Zouq Mkayel Zouq Mosbeh Zouq el Kharab Zoûq Haddâra Zoûq el Mqachrîne