×

Koha në Baabda, Mohafazat Mont-Liban, Liban është

 
 
E enjtë, Shtator 28, 2023, java 39

Time zone info for Baabda

UTC +3
Lebanon Daylight Time
tani 7 orë para New York City
E diel Mars 26 2023
Latest change: ora verore filloi
  • Switched to UTC +3 / Lebanon Daylight Time.
  • Ora u vendos para një orë nga 00:00 tek 01:00 të orës lokale.
E diel Tetor 29 2023
Next change: Ora dimërore fillon
  • Switching to UTC +2 / Lebanon Standard Time.
  • Ora do të vendoset pas një orë nga 00:00 tek 23:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Baabda

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
UTC
3 orë
3 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Londra
2 orë
2 orë
Canton of Zurich
1 orë
1 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Cairo0
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+7 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Baabda

Baabda në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Liban

Ain Ibl An Nabaţīyah at Taḩtā Baabda Baalbek Batroûn Bcharré Bejrut Bhamdourn Byblos Cheïkhlar Djounie En Nâqoûra Habboûch Ouâdi Aïn el Aallaïq Sidon Tripoli Tyre Zahle Zouaïtîni Zouq Mkayel Zouq Mosbeh Zouq el Kharab Zoûq Haddâra Zoûq el Mqachrîne