×

Koha në Baalbek, Liban është

 
 
E premte, Mars 1, 2024, java 9

Time zone info for Baalbek

UTC +2
Lebanon Standard Time
tani 7 orë para New York City
E diel Mars 31 2024
Next change: Ora verore fillon
  • Switching to UTC +3 / Lebanon Daylight Time.
  • Ora do të vendoset para një orë nga 00:00 tek 01:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Baalbek

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
Londra
2 orë
2 orë
UTC
2 orë
2 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Zyrihu
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Baalbek

Baalbek në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Liban

Ain Ebel Baabda Baalbek Batroûn Bejruti Bhamdoun Bsharrī Byblos Cheïkhlar Habboûch Jounieh Nabatîyé et Tahta Naqoura Ouâdi Aïn el Aallaïq Sidon Tripoli Tyre Zahle Zouaïtîni Zouk Mosbeh Zouq Mkayel Zouq el Kharab Zoûq Haddâra Zoûq el Mqachrîne