×

Koha në Ain Ebel, Mohafazat Nabatîyé, Liban është

 
 
E premte, Dhjetor 8, 2023, java 49

Time zone info for Ain Ebel

UTC +2
Lebanon Standard Time
tani 7 orë para New York City
E diel Tetor 29 2023
Latest change: Ora dimërore filloi
  • Switched to UTC +2 / Lebanon Standard Time.
  • Ora u vendos pas një orë nga 00:00 tek 23:00 të orës lokale.
E diel Mars 31 2024
Next change: Ora verore fillon
  • Switching to UTC +3 / Lebanon Daylight Time.
  • Ora do të vendoset para një orë nga 00:00 tek 01:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Ain Ebel

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
Londra
2 orë
2 orë
UTC
2 orë
2 orë
Canton of Zurich
1 orë
1 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Ain Ebel

Ain Ebel në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Liban

Ain Ibl An Nabaţīyah at Taḩtā Baabda Baalbek Batroûn Bcharré Bejrut Bhamdourn Byblos Cheïkhlar Djounie En Nâqoûra Habboûch Ouâdi Aïn el Aallaïq Sidon Tripoli Tyre Zahle Zouaïtîni Zouq Mkayel Zouq Mosbeh Zouq el Kharab Zoûq Haddâra Zoûq el Mqachrîne