×

Koha në Ta'if, Arabi Saudite është

 
 
E shtunë, Mars 25, 2023, java 12
Dielli: ↑ 06:18 ↓ 18:31 (12h 13m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Ta'if është Asia/Riyadh.
Lexo për Ta'if në Wikipedia
Përcakto Ta'if si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Ta'if

Diferenca në kohë
from Ta'if

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
Londra
3 orë
3 orë
UTC
3 orë
3 orë
Canton of Zurich
2 orë
2 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Paris
2 orë
2 orë
Cairo
1 orë
1 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Ta'if në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Arabi Saudite

Abha Al Bāḩah Al Mubarraz Al Qaţīf Al Qurayyāt Arar Buraidah Dammam Dhahran Hayil Hofūf Jeddah Jizan Jubail Khamis Mushait Khobar Mecca Medina Riadi Sakākā Tabūk Taif Unaizah Yanbu‘ al Baḩr