×

Koha në Khamis Mushait, Arabi Saudite është

 
 
E enjtë, Maj 30, 2024, java 22

Time zone info for Khamis Mushait

UTC +3
Arabia Standard Time (AST)
tani 7 orë para New York City

Diferenca në kohë
from Khamis Mushait

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
UTC
3 orë
3 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Londra
2 orë
2 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Zyrihu
1 orë
1 orë
Cairo0
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+7 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Khamis Mushait

Khamis Mushait në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Arabi Saudite

Abhā Al Bahah Al Mubarraz Arar Buraidah Dammam Dhahran Gurayat Ha'il Hofūf Jeddah Jizan Jubail Khamis Mushait Khobar Mecca Medina Najran Qatif Riadi Sakakah Ta'if Tabuk Yanbu