×

Koha në Jeddah, Arabi Saudite është

 
 
E hënë, Janar 30, 2023, java 5
Dielli: ↑ 07:01 ↓ 18:12 (11h 10m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Jeddah është Asia/Riyadh.
Lexo për Jeddah në Wikipedia
Përcakto Jeddah si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Jeddah

Diferenca në kohë
from Jeddah

Los Angeles
11 orë
11 orë
Chicago
9 orë
9 orë
New York City
8 orë
8 orë
Toronto
8 orë
8 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
Londra
3 orë
3 orë
UTC
3 orë
3 orë
Canton of Zurich
2 orë
2 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Paris
2 orë
2 orë
Cairo
1 orë
1 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Jeddah në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Arabi Saudite

Abha Al Bāḩah Al Mubarraz Al Qaţīf Al Qurayyāt Arar Buraidah Dammam Dhahran Hayil Hofūf Jeddah Jizan Jubail Khamis Mushait Khobar Mecca Medina Riadi Sakākā Tabūk Taif Unaizah Yanbu‘ al Baḩr