×

Koha në Buraidah, Arabi Saudite është

 
 
E diel, Mars 3, 2024, java 9

Time zone info for Buraidah

UTC +3
Arabia Standard Time (AST)
tani 8 orë para New York City

Diferenca në kohë
from Buraidah

Los Angeles
11 orë
11 orë
Chicago
9 orë
9 orë
New York City
8 orë
8 orë
Toronto
8 orë
8 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
Londra
3 orë
3 orë
UTC
3 orë
3 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Paris
2 orë
2 orë
Zyrihu
2 orë
2 orë
Cairo
1 orë
1 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Buraidah

Buraidah në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Arabi Saudite

Abhā Al Bahah Al Mubarraz Arar Buraidah Dammam Dhahran Gurayat Ha'il Hofūf Jeddah Jizan Jubail Khamis Mushait Khobar Mecca Medina Najran Qatif Riadi Sakakah Ta'if Tabuk Yanbu