×

Koha në Sulaymaniyah, Irak është

 
 
E mërkurë, Mars 22, 2023, java 12
Dielli: ↑ 05:59 ↓ 18:11 (12h 12m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Sulaymaniyah është Asia/Baghdad.
Lexo për Sulaymaniyah në Wikipedia
Përcakto Sulaymaniyah si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Sulaymaniyah

Diferenca në kohë
from Sulaymaniyah

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
Londra
3 orë
3 orë
UTC
3 orë
3 orë
Canton of Zurich
2 orë
2 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Paris
2 orë
2 orë
Cairo
1 orë
1 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Sulaymaniyah në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Irak

Abu Ghraib Ad Dīwānīyah Al Hillah Al ‘Amārah Az Zubayr Baghdad Baqubah Basra Dahuk Erbil Fallujah Fao Karbala Kirkuk Kufa Kut Mosul Najaf Nasiriyah Ramadi Samarra Samawa Sulaymaniyah Sīnah Umm Qaşr