×

Koha në Baghdad, Irak është

 
 
E hënë, Shkurt 6, 2023, java 6
Dielli: ↑ 06:55 ↓ 17:38 (10h 44m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Baghdad është Asia/Baghdad.
Lexo për Baghdad në Wikipedia
Përcakto Baghdad si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Baghdad

Diferenca në kohë
from Baghdad

Los Angeles
11 orë
11 orë
Chicago
9 orë
9 orë
New York City
8 orë
8 orë
Toronto
8 orë
8 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
Londra
3 orë
3 orë
UTC
3 orë
3 orë
Canton of Zurich
2 orë
2 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Paris
2 orë
2 orë
Cairo
1 orë
1 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Baghdad në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Irak

Abu Ghraib Ad Dīwānīyah Al Hillah Al ‘Amārah Az Zubayr Baghdad Baqubah Basra Dahuk Erbil Fallujah Fao Karbala Kirkuk Kufa Kut Mosul Najaf Nasiriyah Ramadi Samarra Samawa Sulaymaniyah Sīnah Umm Qaşr