×

Koha në Abu Ghraib, Irak është

 
 
E martë, Korrik 16, 2024, java 29

Time zone info for Abu Ghraib

UTC +3
Arabia Standard Time (AST)
tani 7 orë para New York City

Diferenca në kohë
from Abu Ghraib

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
UTC
3 orë
3 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Londra
2 orë
2 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Zyrihu
1 orë
1 orë
Cairo0
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+7 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Abu Ghraib

Abu Ghraib në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Irak

Abu Ghraib Ad Dīwānīyah Al Fāw Al Hillah Amara Az Zubayr Baghdad Baqubah Basra Dohuk Erbil Fallujah Kirkuk Kufa Kut Mosul Najaf Nasiriyah Qerbelaja Ramadi Samarra Samāwah Sulaymaniyah Sīnah Umm Qaşr