×

Koha në Kufa, Irak është

 
 
E shtunë, Mars 2, 2024, java 9

Time zone info for Kufa

UTC +3
Arabia Standard Time (AST)
tani 8 orë para New York City

Diferenca në kohë
from Kufa

Los Angeles
11 orë
11 orë
Chicago
9 orë
9 orë
New York City
8 orë
8 orë
Toronto
8 orë
8 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
Londra
3 orë
3 orë
UTC
3 orë
3 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Paris
2 orë
2 orë
Zyrihu
2 orë
2 orë
Cairo
1 orë
1 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Kufa

Kufa në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Irak

Abu Ghraib Ad Dīwānīyah Al Fāw Al Hillah Amara Az Zubayr Baghdad Baqubah Basra Dohuk Erbil Fallujah Kirkuk Kufa Kut Mosul Najaf Nasiriyah Qerbelaja Ramadi Samarra Samāwah Sulaymaniyah Sīnah Umm Qaşr