×

Koha në Shkupi, Maqedonia e Veriut është

 
 
E premte, Korrik 19, 2024, java 29

Time zone info for Shkupi

UTC +2
Central European Summer Time (CEST)
tani 6 orë para New York City
E diel Mars 31 2024
Latest change: ora verore filloi
  • Switched to UTC +2 / Central European Summer Time (CEST).
  • Ora u vendos para një orë nga 02:00 tek 03:00 të orës lokale.
E diel Tetor 27 2024
Next change: Ora dimërore fillon
  • Switching to UTC +1 / Central European Time (CET).
  • Ora do të vendoset pas një orë nga 03:00 tek 02:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Shkupi

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
UTC
2 orë
2 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Londra
1 orë
1 orë
Johannesburg0
Paris0
Zyrihu0
Cairo+1 orë
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Shkupi

Shkupi në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Maqedonia e Veriut

Butel Gostivari Kavadari Kisela Voda Kočani Kriva Palanka Kumanova Kërçova Lipkovo Manastiri Ohri Prilep Qendra Zhupa Radovis Saraj Shkupi Shtip Struga Strumica Tearce Tetova Velesi Zhelinë Čair Šuto Orizare