×

Koha në Simferopol, Ukraina është

 
 
E premte, Janar 28, 2022, java 4
Dielli: ↑ 08:08 ↓ 17:45 (9h 38m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Simferopol është Europe/Simferopol.
Lexo për Simferopol në Wikipedia
Përcakto Simferopol si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Simferopol

Diferenca në kohë
from Simferopol

Los Angeles
11 orë
11 orë
Chicago
9 orë
9 orë
New York City
8 orë
8 orë
Toronto
8 orë
8 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
Londra
3 orë
3 orë
UTC
3 orë
3 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Paris
2 orë
2 orë
Zurich
2 orë
2 orë
Cairo
1 orë
1 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Simferopol në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Ukraina

Cherkasy Chernihiv Dnipro Donetsk Horlivka Kharkiv Kherson Khmel’nyts’kyy Kievi Kirovohrad Kryvyi Rih Luhansk Lviv Makiyivka Mariupol Nikolaev Odesa Poltava Rivne Sevastopol Simferopol Sumy Vinnytsya Zaporizhia Zhytomyr