×
×

Note: Moscow Time is observed in parts of Luhansk and Donetsk controlled by Russia. Our database may not be accurate along the borderline of these regions.

Koha në Luhansk, Luhansk Oblast, Ukrainë është

 
 
E shtunë, Shkurt 4, 2023, java 5
Dielli: ↑ 07:48 ↓ 17:25 (9h 37m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Luhansk është Europe/Moscow.
Lexo për Luhansk në Wikipedia
Përcakto Luhansk si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Luhansk

Diferenca në kohë
from Luhansk

Los Angeles
11 orë
11 orë
Chicago
9 orë
9 orë
New York City
8 orë
8 orë
Toronto
8 orë
8 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
Londra
3 orë
3 orë
UTC
3 orë
3 orë
Canton of Zurich
2 orë
2 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Paris
2 orë
2 orë
Cairo
1 orë
1 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Luhansk në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Ukrainë

Cherkasy Chernihiv Dnipro Donetsk Horlivka Kharkiv Kherson Khmelnytskyi Kievi Kropyvnytskyi Kryvyi Rih Luhansk Lviv Makiivka Mariupol Mykolaiv Odesa Poltava Rivne Sevastopol Simferopol Sumy Vinnytsia Zaporizhzhya Zhytomyr