×

Koha në Kievi, Ukrainë është

 
 
E mërkurë, Maj 18, 2022, java 20
Dielli: ↑ 05:06 ↓ 20:43 (15h 37m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Kievi është Europe/Kiev.
Lexo për Kievi në Wikipedia
Përcakto Kievi si vendndodhjen tuaj
Fshije nga vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Kievi

Diferenca në kohë
from Kievi

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
UTC
3 orë
3 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Londra
2 orë
2 orë
Cairo
1 orë
1 orë
Canton of Zurich
1 orë
1 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+7 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Kievi në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Ukrainë

Cherkasy Chernihiv Dnipro Donetsk Horlivka Kharkiv Kherson Khmelnytskyi Kievi Kropyvnytskyi Kryvyi Rih Luhansk Lviv Makiivka Mariupol Mykolaiv Odesa Poltava Rivne Sevastopol Simferopol Sumy Vinnytsia Zaporizhzhya Zhytomyr