×

Koha në Lviv, Ukrainë është

 
 
E martë, Mars 21, 2023, java 12
Dielli: ↑ 06:25 ↓ 18:37 (12h 13m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Lviv është Europe/Kyiv (from version 2022b).
Lexo për Lviv në Wikipedia
Përcakto Lviv si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Lviv

Diferenca në kohë
from Lviv

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
Londra
2 orë
2 orë
UTC
2 orë
2 orë
Canton of Zurich
1 orë
1 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Lviv në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Ukrainë

Cherkasy Chernihiv Dnipro Donetsk Horlivka Kharkiv Kherson Khmelnytskyi Kievi Kropyvnytskyi Kryvyi Rih Luhansk Lviv Makiivka Mariupol Mykolaiv Odesa Poltava Rivne Sevastopol Simferopol Sumy Vinnytsia Zaporizhzhya Zhytomyr