×

Koha në Seoul, Kore e Jugut është

 
 
E mërkurë, Shkurt 1, 2023, java 5
Dielli: ↑ 07:36 ↓ 17:55 (10h 19m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Seoul është Asia/Seoul.
Lexo për Seoul në Wikipedia
Përcakto Seoul si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Seoul

Diferenca në kohë
from Seoul

Los Angeles
17 orë
17 orë
Chicago
15 orë
15 orë
New York City
14 orë
14 orë
Toronto
14 orë
14 orë
São Paulo
12 orë
12 orë
Londra
9 orë
9 orë
UTC
9 orë
9 orë
Canton of Zurich
8 orë
8 orë
Lagos
8 orë
8 orë
Paris
8 orë
8 orë
Cairo
7 orë
7 orë
Johannesburg
7 orë
7 orë
Istanbul
6 orë
6 orë
Moska
6 orë
6 orë
Dubai
5 orë
5 orë
Mumbai
3.5 orë
3.5 orë
Hong-Kong
1 orë
1 orë
Shanghai
1 orë
1 orë
Singapor
1 orë
1 orë
Tokyo0
Sydney+2 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Seoul në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Kore e Jugut

Ansan Anyang Bucheon Busan Changwon Cheonan Cheongju Daegu Daejeon Gimhae Goyang Gwangju Hwaseong Incheon Jeju Jeonju Jinju Kwangmyŏng Pohang Seongnam Seoul Suwon Uijeongbu Ulsan Yŏsu