×

Koha në Anyang-si, Kore e Jugut është

 
 
E enjtë, Mars 23, 2023, java 12
Dielli: ↑ 06:32 ↓ 18:46 (12h 14m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Anyang-si është Asia/Seoul.
Lexo për Anyang-si në Wikipedia
Përcakto Anyang-si si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Anyang-si

Diferenca në kohë
from Anyang-si

Los Angeles
16 orë
16 orë
Chicago
14 orë
14 orë
New York City
13 orë
13 orë
Toronto
13 orë
13 orë
São Paulo
12 orë
12 orë
Londra
9 orë
9 orë
UTC
9 orë
9 orë
Canton of Zurich
8 orë
8 orë
Lagos
8 orë
8 orë
Paris
8 orë
8 orë
Cairo
7 orë
7 orë
Johannesburg
7 orë
7 orë
Istanbul
6 orë
6 orë
Moska
6 orë
6 orë
Dubai
5 orë
5 orë
Mumbai
3.5 orë
3.5 orë
Hong-Kong
1 orë
1 orë
Shanghai
1 orë
1 orë
Singapor
1 orë
1 orë
Tokyo0
Sydney+2 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Anyang-si në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Kore e Jugut

Ansan Anyang Bucheon Busan Changwon Cheonan Cheongju Daegu Daejeon Gimhae Goyang Gwangju Hwaseong Incheon Jeju Jeonju Jinju Kwangmyŏng Pohang Seongnam Seoul Suwon Uijeongbu Ulsan Yŏsu