×

Koha në Jinju, Kore e Jugut është

 
 
E diel, Mars 26, 2023, java 12
Dielli: ↑ 06:23 ↓ 18:44 (12h 20m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Jinju është Asia/Seoul.
Lexo për Jinju në Wikipedia
Përcakto Jinju si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Jinju

Diferenca në kohë
from Jinju

Los Angeles
16 orë
16 orë
Chicago
14 orë
14 orë
New York City
13 orë
13 orë
Toronto
13 orë
13 orë
São Paulo
12 orë
12 orë
UTC
9 orë
9 orë
Lagos
8 orë
8 orë
Londra
8 orë
8 orë
Cairo
7 orë
7 orë
Canton of Zurich
7 orë
7 orë
Johannesburg
7 orë
7 orë
Paris
7 orë
7 orë
Istanbul
6 orë
6 orë
Moska
6 orë
6 orë
Dubai
5 orë
5 orë
Mumbai
3.5 orë
3.5 orë
Hong-Kong
1 orë
1 orë
Shanghai
1 orë
1 orë
Singapor
1 orë
1 orë
Tokyo0
Sydney+2 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Jinju në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Kore e Jugut

Ansan Anyang Bucheon Busan Changwon Cheonan Cheongju Daegu Daejeon Gimhae Goyang Gwangju Hwaseong Incheon Jeju Jeonju Jinju Kwangmyŏng Pohang Seongnam Seoul Suwon Uijeongbu Ulsan Yŏsu