×

Koha në Santa Teresa, Huehuetoca Municipality, State of Mexico, Meksikë është

 
 
E shtunë, Mars 25, 2023, java 12
Dielli: ↑ 06:36 ↓ 18:49 (12h 13m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Santa Teresa është America/Mexico_City.
Përcakto Santa Teresa si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Santa Teresa

Diferenca në kohë
from Santa Teresa

Los Angeles
1 orë
1 orë
Chicago+1 orë
New York City+2 orë
Toronto+2 orë
São Paulo+3 orë
Londra+6 orë
UTC+6 orë
Canton of Zurich+7 orë
Lagos+7 orë
Paris+7 orë
Cairo+8 orë
Johannesburg+8 orë
Istanbul+9 orë
Moska+9 orë
Dubai+10 orë
Mumbai+11.5 orë
Hong-Kong+14 orë
Shanghai+14 orë
Singapor+14 orë
Tokyo+15 orë
Sydney+17 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Santa Teresa në hartë

49 qytetet më të mëdha në
Meksikë

Acapulco Aguascalientes Azcapotzalco Benito Juarez Cancún Chihuahua Ciudad Juárez Ciudad López Mateos Ciudad Neza Cuauhtémoc Cuautitlán Izcalli Culiacán Durango Ecatepec de Morelos Guadalajara Hermosillo Iztacalco León Matamoros Mazatlán Mexicali Mexico City Miguel Hidalgo Monterrey Morelia Mérida Naucalpan Puebla Querétaro Reynosa Saltillo San Luis Potosí San Miguel Xico San Nicolás de los Garza Santa María Chimalhuacán Tijuana Tlalnepantla Tlalpan Tlaquepaque Toluca Tonalá Torreón Tuxtla Gutiérrez Venustiano Carranza Veracruz Villahermosa Xalapa Xochimilco Zapopan