×

Koha në Heroica Matamoros, Meksikë është

 
 
E premte, Dhjetor 8, 2023, java 49

Time zone info for Heroica Matamoros

UTC -6
Central Time (CT)
tani 1 orë prapa New York City
E diel Nëntor 5 2023
Latest change: Ora dimërore filloi
  • Switched to UTC -6 / Central Standard Time (CST).
  • Ora u vendos pas një orë nga 02:00 tek 01:00 të orës lokale.
E diel Mars 10 2024
Next change: Ora verore fillon
  • Switching to UTC -5 / Central Daylight Time (CDT).
  • Ora do të vendoset para një orë nga 02:00 tek 03:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Heroica Matamoros

Los Angeles
2 orë
2 orë
Chicago0
New York City+1 orë
Toronto+1 orë
São Paulo+3 orë
Londra+6 orë
UTC+6 orë
Canton of Zurich+7 orë
Lagos+7 orë
Paris+7 orë
Cairo+8 orë
Johannesburg+8 orë
Istanbul+9 orë
Moska+9 orë
Dubai+10 orë
Mumbai+11.5 orë
Hong-Kong+14 orë
Shanghai+14 orë
Singapor+14 orë
Tokyo+15 orë
Sydney+17 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Heroica Matamoros

Heroica Matamoros në hartë

49 qytetet më të mëdha në
Meksikë

Acapulco Aguascalientes Azcapotzalco Benito Juarez Cancún Chihuahua Ciudad Juárez Ciudad López Mateos Ciudad Neza Cuauhtémoc Cuautitlán Izcalli Culiacán Durango Ecatepec de Morelos Guadalajara Hermosillo Iztacalco León Matamoros Mazatlán Mexicali Mexico City Miguel Hidalgo Monterrey Morelia Mérida Naucalpan Puebla Querétaro Reynosa Saltillo San Luis Potosí San Miguel Xico San Nicolás de los Garza Santa María Chimalhuacán Tijuana Tlalnepantla Tlalpan Tlaquepaque Toluca Tonalá Torreón Tuxtla Gutiérrez Venustiano Carranza Veracruz Villahermosa Xalapa Xochimilco Zapopan