×

Koha në Mexico City, Meksika është

 
 
E martë, Dhjetor 7, 2021, java 49
Dielli: ↑ 06:58 ↓ 17:58 (11h 0m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Mexico City është America/Mexico_City.
Lexo për Mexico City në Wikipedia
Përcakto Mexico City si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Mexico City

Diferenca në kohë
from Mexico City

Los Angeles
2 orë
2 orë
Chicago0
New York City+1 orë
Toronto+1 orë
São Paulo+3 orë
Londra+6 orë
UTC+6 orë
Lagos+7 orë
Paris+7 orë
Zurich+7 orë
Cairo+8 orë
Johannesburg+8 orë
Istanbul+9 orë
Moska+9 orë
Dubai+10 orë
Mumbai+11.5 orë
Hong Kong+14 orë
Shanghai+14 orë
Singapor+14 orë
Tokyo+15 orë
Sydney+17 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Mexico City në hartë

49 qytetet më të mëdha në
Meksika

Acapulco Aguascalientes Azcapotzalco Benito Juarez Cancún Chihuahua Ciudad Juárez Ciudad López Mateos Ciudad Neza Cuauhtémoc Cuautitlán Izcalli Culiacán Durango Ecatepec de Morelos Guadalajara Hermosillo Iztacalco León Matamoros Mazatlán Mexicali Mexico City Miguel Hidalgo Monterrey Morelia Mérida Naucalpan Puebla Querétaro Reynosa Saltillo San Luis Potosí San Miguel Xico San Nicolás de los Garza Santa María Chimalhuacán Tijuana Tlalnepantla Tlalpan Tlaquepaque Toluca Tonalá Torreón Tuxtla Gutiérrez Venustiano Carranza Veracruz Villahermosa Xalapa Xochimilco Zapopan