×

Koha në Tijuana, Meksikë është

 
 
E enjtë, Nëntor 30, 2023, java 48

Time zone info for Tijuana

UTC -8
Pacific Time (PT)
tani 3 orë prapa New York City
E diel Nëntor 5 2023
Latest change: Ora dimërore filloi
  • Switched to UTC -8 / Pacific Standard Time (PST).
  • Ora u vendos pas një orë nga 02:00 tek 01:00 të orës lokale.
E diel Mars 10 2024
Next change: Ora verore fillon
  • Switching to UTC -7 / Pacific Daylight Time (PDT).
  • Ora do të vendoset para një orë nga 02:00 tek 03:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Tijuana

Los Angeles0
Chicago+2 orë
New York City+3 orë
Toronto+3 orë
São Paulo+5 orë
Londra+8 orë
UTC+8 orë
Canton of Zurich+9 orë
Lagos+9 orë
Paris+9 orë
Cairo+10 orë
Johannesburg+10 orë
Istanbul+11 orë
Moska+11 orë
Dubai+12 orë
Mumbai+13.5 orë
Hong-Kong+16 orë
Shanghai+16 orë
Singapor+16 orë
Tokyo+17 orë
Sydney+19 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Tijuana

Tijuana në hartë

49 qytetet më të mëdha në
Meksikë

Acapulco Aguascalientes Azcapotzalco Benito Juarez Cancún Chihuahua Ciudad Juárez Ciudad López Mateos Ciudad Neza Cuauhtémoc Cuautitlán Izcalli Culiacán Durango Ecatepec de Morelos Guadalajara Hermosillo Iztacalco León Matamoros Mazatlán Mexicali Mexico City Miguel Hidalgo Monterrey Morelia Mérida Naucalpan Puebla Querétaro Reynosa Saltillo San Luis Potosí San Miguel Xico San Nicolás de los Garza Santa María Chimalhuacán Tijuana Tlalnepantla Tlalpan Tlaquepaque Toluca Tonalá Torreón Tuxtla Gutiérrez Venustiano Carranza Veracruz Villahermosa Xalapa Xochimilco Zapopan