×

Koha në Salalah, Oman është

 
 
E enjtë, Mars 23, 2023, java 12
Dielli: ↑ 06:26 ↓ 18:35 (12h 10m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Salalah është Asia/Muscat.
Lexo për Salalah në Wikipedia
Përcakto Salalah si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Salalah

Diferenca në kohë
from Salalah

Los Angeles
11 orë
11 orë
Chicago
9 orë
9 orë
New York City
8 orë
8 orë
Toronto
8 orë
8 orë
São Paulo
7 orë
7 orë
Londra
4 orë
4 orë
UTC
4 orë
4 orë
Canton of Zurich
3 orë
3 orë
Lagos
3 orë
3 orë
Paris
3 orë
3 orë
Cairo
2 orë
2 orë
Johannesburg
2 orë
2 orë
Istanbul
1 orë
1 orë
Moska
1 orë
1 orë
Dubai0
Mumbai+1.5 orë
Hong-Kong+4 orë
Shanghai+4 orë
Singapor+4 orë
Tokyo+5 orë
Sydney+7 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Salalah në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Oman

Al Khābūrah Al Shinas Al Sohar As Suwayq As Sīb al Jadīdah Badīyah Bahlā’ Barkā’ Bawshar Bidbid Bira Buraimi Ibri Khasab Liwā’ Muscat Nazwah Rustaq Saham Salalah Sufālat Samā’il Sur Yanqul Ziki Ādam