×

Koha në Muscat, Oman është

 
 
E premte, Janar 27, 2023, java 4
Dielli: ↑ 06:49 ↓ 17:49 (11h 1m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Muscat është Asia/Muscat.
Lexo për Muscat në Wikipedia
Përcakto Muscat si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Muscat

Diferenca në kohë
from Muscat

Los Angeles
12 orë
12 orë
Chicago
10 orë
10 orë
New York City
9 orë
9 orë
Toronto
9 orë
9 orë
São Paulo
7 orë
7 orë
Londra
4 orë
4 orë
UTC
4 orë
4 orë
Canton of Zurich
3 orë
3 orë
Lagos
3 orë
3 orë
Paris
3 orë
3 orë
Cairo
2 orë
2 orë
Johannesburg
2 orë
2 orë
Istanbul
1 orë
1 orë
Moska
1 orë
1 orë
Dubai0
Mumbai+1.5 orë
Hong-Kong+4 orë
Shanghai+4 orë
Singapor+4 orë
Tokyo+5 orë
Sydney+7 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Muscat në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Oman

Al Khābūrah Al Shinas Al Sohar As Suwayq As Sīb al Jadīdah Badīyah Bahlā’ Barkā’ Bawshar Bidbid Bira Buraimi Ibri Khasab Liwā’ Muscat Nazwah Rustaq Saham Salalah Sufālat Samā’il Sur Yanqul Ziki Ādam