×

Koha në Khasab, Oman është

 
 
E shtunë, Prill 20, 2024, java 16
Look Alike Day

Time zone info for Khasab

UTC +4
Gulf Standard Time (GST)
tani 8 orë para New York City

Diferenca në kohë
from Khasab

Los Angeles
11 orë
11 orë
Chicago
9 orë
9 orë
New York City
8 orë
8 orë
Toronto
8 orë
8 orë
São Paulo
7 orë
7 orë
UTC
4 orë
4 orë
Lagos
3 orë
3 orë
Londra
3 orë
3 orë
Cairo
2 orë
2 orë
Johannesburg
2 orë
2 orë
Paris
2 orë
2 orë
Zyrihu
2 orë
2 orë
Istanbul
1 orë
1 orë
Moska
1 orë
1 orë
Dubai0
Mumbai+1.5 orë
Hong-Kong+4 orë
Shanghai+4 orë
Singapor+4 orë
Tokyo+5 orë
Sydney+6 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Khasab

Khasab në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Oman

Adam Al Khābūrah Badīyah Bahlā’ Barkā’ Bawshar Bidbid Buraimi Ibri Ibrā’ Izkī Khasab Liwá Muscat Nizwá Rustaq Saham Salalah Seeb Shināṣ Sohar Sufālat Samā’il Sur Suwayq Yanqul