×

Koha në Buraimi, Oman është

 
 
E shtunë, Mars 2, 2024, java 9

Time zone info for Buraimi

UTC +4
Gulf Standard Time (GST)
tani 9 orë para New York City

Diferenca në kohë
from Buraimi

Los Angeles
12 orë
12 orë
Chicago
10 orë
10 orë
New York City
9 orë
9 orë
Toronto
9 orë
9 orë
São Paulo
7 orë
7 orë
Londra
4 orë
4 orë
UTC
4 orë
4 orë
Lagos
3 orë
3 orë
Paris
3 orë
3 orë
Zyrihu
3 orë
3 orë
Cairo
2 orë
2 orë
Johannesburg
2 orë
2 orë
Istanbul
1 orë
1 orë
Moska
1 orë
1 orë
Dubai0
Mumbai+1.5 orë
Hong-Kong+4 orë
Shanghai+4 orë
Singapor+4 orë
Tokyo+5 orë
Sydney+7 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Buraimi

Buraimi në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Oman

Adam Al Khābūrah Badīyah Bahlā’ Barkā’ Bawshar Bidbid Buraimi Ibri Ibrā’ Izkī Khasab Liwá Muscat Nizwá Rustaq Saham Salalah Seeb Shināṣ Sohar Sufālat Samā’il Sur Suwayq Yanqul