×

Koha në Rivas, Nikaragua është

 
 
E mërkurë, Mars 22, 2023, java 12
Dielli: ↑ 05:46 ↓ 17:54 (12h 8m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Rivas është America/Managua.
Lexo për Rivas në Wikipedia
Përcakto Rivas si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Rivas

Diferenca në kohë
from Rivas

Los Angeles
1 orë
1 orë
Chicago+1 orë
New York City+2 orë
Toronto+2 orë
São Paulo+3 orë
Londra+6 orë
UTC+6 orë
Canton of Zurich+7 orë
Lagos+7 orë
Paris+7 orë
Cairo+8 orë
Johannesburg+8 orë
Istanbul+9 orë
Moska+9 orë
Dubai+10 orë
Mumbai+11.5 orë
Hong-Kong+14 orë
Shanghai+14 orë
Singapor+14 orë
Tokyo+15 orë
Sydney+17 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Rivas në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Nikaragua

Bluefields Boaco Chichigalpa Chinandega Ciudad Sandino Diriamba El Viejo Estelí Granada Jalapa Jinotega Jinotepe Juigalpa La Paz Centro León Managua Masaya Matagalpa Nagarote Nueva Guinea Ocotal Puerto Cabezas Rivas San Rafael del Sur Tipitapa