×

Koha në Boaco, Nikaragua është

 
 
E enjtë, Mars 23, 2023, java 12
Dielli: ↑ 05:45 ↓ 17:54 (12h 9m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Boaco është America/Managua.
Lexo për Boaco në Wikipedia
Përcakto Boaco si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Boaco

Diferenca në kohë
from Boaco

Los Angeles
1 orë
1 orë
Chicago+1 orë
New York City+2 orë
Toronto+2 orë
São Paulo+3 orë
Londra+6 orë
UTC+6 orë
Canton of Zurich+7 orë
Lagos+7 orë
Paris+7 orë
Cairo+8 orë
Johannesburg+8 orë
Istanbul+9 orë
Moska+9 orë
Dubai+10 orë
Mumbai+11.5 orë
Hong-Kong+14 orë
Shanghai+14 orë
Singapor+14 orë
Tokyo+15 orë
Sydney+17 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Boaco në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Nikaragua

Bluefields Boaco Chichigalpa Chinandega Ciudad Sandino Diriamba El Viejo Estelí Granada Jalapa Jinotega Jinotepe Juigalpa La Paz Centro León Managua Masaya Matagalpa Nagarote Nueva Guinea Ocotal Puerto Cabezas Rivas San Rafael del Sur Tipitapa