×

Koha në Qom, Iran është

 
 
E shtunë, Shtator 23, 2023, java 38

Time zone info for Qom

UTC +3:30
Iran Standard Time (IRST)
tani 7 orë edhe 30 minuta para New York City

Diferenca në kohë
from Qom

Los Angeles
10.5 orë
10.5 orë
Chicago
8.5 orë
8.5 orë
New York City
7.5 orë
7.5 orë
Toronto
7.5 orë
7.5 orë
São Paulo
6.5 orë
6.5 orë
UTC
3.5 orë
3.5 orë
Lagos
2.5 orë
2.5 orë
Londra
2.5 orë
2.5 orë
Canton of Zurich
1.5 orë
1.5 orë
Johannesburg
1.5 orë
1.5 orë
Paris
1.5 orë
1.5 orë
Cairo
0.5 orë
0.5 orë
Istanbul
0.5 orë
0.5 orë
Moska
0.5 orë
0.5 orë
Dubai+0.5 orë
Mumbai+2 orë
Hong-Kong+4.5 orë
Shanghai+4.5 orë
Singapor+4.5 orë
Tokyo+5.5 orë
Sydney+6.5 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Qom

Qom në hartë

50 qytetet më të mëdha në
Iran

Abadan Ahvaz Amul Arak Ardabil Babol Bandar Abbas Birjand Bojnourd Bokan Bushehr Būrūjīrd Dowlatābād Elām Gorgan Hamadan Isfahan Karaj Kashan Kerman Kermanshah Khorramabad Khorramshahr Khvoy Mahabad Mashhad Nejafābād Neyshabur Qarchak Qazvin Qom Rafsinjān Rasht Sabzevar Sanandaj Saqqez Sari Sedeh Shiraz Sirjan Sāveh Tabriz Tehran Urmia Yazd Zahedan Zenjān varamin Āzādshahr نظر آباد