×

Koha në Tehran, Irani është

 
 
E mërkurë, Dhjetor 1, 2021, java 48
Dielli: ↑ 06:56 ↓ 16:51 (9h 55m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Tehran është Asia/Tehran.
Lexo për Tehran në Wikipedia
Përcakto Tehran si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Tehran

Diferenca në kohë
from Tehran

Los Angeles
11.5 orë
11.5 orë
Chicago
9.5 orë
9.5 orë
New York City
8.5 orë
8.5 orë
Toronto
8.5 orë
8.5 orë
São Paulo
6.5 orë
6.5 orë
Londra
3.5 orë
3.5 orë
UTC
3.5 orë
3.5 orë
Lagos
2.5 orë
2.5 orë
Paris
2.5 orë
2.5 orë
Zurich
2.5 orë
2.5 orë
Cairo
1.5 orë
1.5 orë
Johannesburg
1.5 orë
1.5 orë
Istanbul
0.5 orë
0.5 orë
Moska
0.5 orë
0.5 orë
Dubai+0.5 orë
Mumbai+2 orë
Hong Kong+4.5 orë
Shanghai+4.5 orë
Singapor+4.5 orë
Tokyo+5.5 orë
Sydney+7.5 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Tehran në hartë

50 qytetet më të mëdha në
Irani

Abadan Ahvaz Amul Arak Ardabil Babol Bandar Abbas Birjand Bojnourd Bokan Bushehr Būrūjīrd Dowlatābād Elām Gorgan Hamadan Isfahan Karaj Kashan Kerman Kermanshah Khorramabad Khorramshahr Khvoy Mahabad Mashhad Nejafābād Neyshabur Qarchak Qazvin Qom Rafsinjān Rasht Sabzevar Sanandaj Saqqez Sari Sedeh Shiraz Sirjan Sāveh Tabriz Tehran Urmia Yazd Zahedan Zenjān varamin Āzādshahr نظر آباد