×

Koha në Mashhad, Iran është

 
 
E mërkurë, Shkurt 8, 2023, java 6
Dielli: ↑ 06:27 ↓ 17:05 (10h 38m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Mashhad është Asia/Tehran.
Lexo për Mashhad në Wikipedia
Përcakto Mashhad si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Mashhad

Diferenca në kohë
from Mashhad

Los Angeles
11.5 orë
11.5 orë
Chicago
9.5 orë
9.5 orë
New York City
8.5 orë
8.5 orë
Toronto
8.5 orë
8.5 orë
São Paulo
6.5 orë
6.5 orë
Londra
3.5 orë
3.5 orë
UTC
3.5 orë
3.5 orë
Canton of Zurich
2.5 orë
2.5 orë
Lagos
2.5 orë
2.5 orë
Paris
2.5 orë
2.5 orë
Cairo
1.5 orë
1.5 orë
Johannesburg
1.5 orë
1.5 orë
Istanbul
0.5 orë
0.5 orë
Moska
0.5 orë
0.5 orë
Dubai+0.5 orë
Mumbai+2 orë
Hong-Kong+4.5 orë
Shanghai+4.5 orë
Singapor+4.5 orë
Tokyo+5.5 orë
Sydney+7.5 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Mashhad në hartë

50 qytetet më të mëdha në
Iran

Abadan Ahvaz Amul Arak Ardabil Babol Bandar Abbas Birjand Bojnourd Bokan Bushehr Būrūjīrd Dowlatābād Elām Gorgan Hamadan Isfahan Karaj Kashan Kerman Kermanshah Khorramabad Khorramshahr Khvoy Mahabad Mashhad Nejafābād Neyshabur Qarchak Qazvin Qom Rafsinjān Rasht Sabzevar Sanandaj Saqqez Sari Sedeh Shiraz Sirjan Sāveh Tabriz Tehran Urmia Yazd Zahedan Zenjān varamin Āzādshahr نظر آباد