×

Koha në Pituffik, Grënlandë është

 
 
E premte, Maj 17, 2024, java 20

Time zone info for Pituffik

UTC -3
Atlantic Time (AT)
tani 1 orë para New York City
E diel Mars 10 2024
Latest change: ora verore filloi
  • Switched to UTC -3 / Atlantic Daylight Time (ADT).
  • Ora u vendos para një orë nga 02:00 tek 03:00 të orës lokale.
E diel Nëntor 3 2024
Next change: Ora dimërore fillon
  • Switching to UTC -4 / Atlantic Standard Time (AST).
  • Ora do të vendoset pas një orë nga 02:00 tek 01:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Pituffik

Los Angeles
4 orë
4 orë
Chicago
2 orë
2 orë
New York City
1 orë
1 orë
Toronto
1 orë
1 orë
São Paulo0
UTC+3 orë
Lagos+4 orë
Londra+4 orë
Johannesburg+5 orë
Paris+5 orë
Zyrihu+5 orë
Cairo+6 orë
Istanbul+6 orë
Moska+6 orë
Dubai+7 orë
Mumbai+8.5 orë
Hong-Kong+11 orë
Shanghai+11 orë
Singapor+11 orë
Tokyo+12 orë
Sydney+13 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Pituffik

Pituffik në hartë

10 vende në
Grënlandë

Aasiaat Ilulissat Maniitsoq Nanortalik Narsaq Nuuk Paamiut Qaqortoq Sisimiut Tasiilaq