×

Koha në Tasiilaq, Grënlandë është

 
 
E hënë, Qershor 17, 2024, java 25

Time zone info for Tasiilaq

UTC -1
Western Greenland Summer Time (WGST)
tani 3 orë para New York City
E shtunë Mars 30 2024
Latest change: ora verore filloi
  • Switched to UTC -1 / Western Greenland Summer Time (WGST).
  • Ora u vendos para një orë nga 23:00 tek 00:00 të orës lokale.
E diel Tetor 27 2024
Next change: Ora dimërore fillon
  • Switching to UTC -2 / Western Greenland Time (WGT).
  • Ora do të vendoset pas një orë nga 00:00 tek 23:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Tasiilaq

Los Angeles
6 orë
6 orë
Chicago
4 orë
4 orë
New York City
3 orë
3 orë
Toronto
3 orë
3 orë
São Paulo
2 orë
2 orë
UTC+1 orë
Lagos+2 orë
Londra+2 orë
Johannesburg+3 orë
Paris+3 orë
Zyrihu+3 orë
Cairo+4 orë
Istanbul+4 orë
Moska+4 orë
Dubai+5 orë
Mumbai+6.5 orë
Hong-Kong+9 orë
Shanghai+9 orë
Singapor+9 orë
Tokyo+10 orë
Sydney+11 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Tasiilaq

Tasiilaq në hartë

10 vende në
Grënlandë

Aasiaat Ilulissat Maniitsoq Nanortalik Narsaq Nuuk Paamiut Qaqortoq Sisimiut Tasiilaq