×

Koha në Maniitsoq, Grënlandë është

 
 
E diel, Tetor 2, 2022, java 39
International Day of Non-Violence - to commemorate the birthday of Mahatma Gandhi
Dielli: ↑ 07:45 ↓ 18:56 (11h 11m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Maniitsoq është America/Nuuk.
Lexo për Maniitsoq në Wikipedia
Përcakto Maniitsoq si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Maniitsoq

Diferenca në kohë
from Maniitsoq

Los Angeles
5 orë
5 orë
Chicago
3 orë
3 orë
New York City
2 orë
2 orë
Toronto
2 orë
2 orë
São Paulo
1 orë
1 orë
UTC+2 orë
Lagos+3 orë
Londra+3 orë
Cairo+4 orë
Canton of Zurich+4 orë
Johannesburg+4 orë
Paris+4 orë
Istanbul+5 orë
Moska+5 orë
Dubai+6 orë
Mumbai+7.5 orë
Hong-Kong+10 orë
Shanghai+10 orë
Singapor+10 orë
Tokyo+11 orë
Sydney+13 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Maniitsoq në hartë

10 vende në
Grënlandë

Aasiaat Ilulissat Maniitsoq Nanortalik Narsaq Nuuk Paamiut Qaqortoq Sisimiut Tasiilaq