×

Koha në Qaqortoq, Greenland është

 
 
E hënë, Janar 17, 2022, java 3
Martin Luther King, Jr. Day / Benjamin Franklin Day
Dielli: ↑ 08:53 ↓ 15:35 (6h 42m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Qaqortoq është America/Godthab.
Lexo për Qaqortoq në Wikipedia
Përcakto Qaqortoq si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Qaqortoq

Diferenca në kohë
from Qaqortoq

Los Angeles
5 orë
5 orë
Chicago
3 orë
3 orë
New York City
2 orë
2 orë
Toronto
2 orë
2 orë
São Paulo0
Londra+3 orë
UTC+3 orë
Lagos+4 orë
Paris+4 orë
Zurich+4 orë
Cairo+5 orë
Johannesburg+5 orë
Istanbul+6 orë
Moska+6 orë
Dubai+7 orë
Mumbai+8.5 orë
Hong Kong+11 orë
Shanghai+11 orë
Singapor+11 orë
Tokyo+12 orë
Sydney+14 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Qaqortoq në hartë

10 vende në
Greenland

Aasiaat Ilulissat Maniitsoq Nanortalik Narsaq Nuuk Paamiut Qaqortoq Sisimiut Tasiilaq