×

Koha në Okanagan, Kolumbia Britanike, Kanada është

 
 
E enjtë, Shtator 28, 2023, java 39

Time zone info for Okanagan

UTC -7
Pacific Time (PT)
tani 3 orë prapa New York City
E diel Mars 12 2023
Latest change: ora verore filloi
  • Switched to UTC -7 / Pacific Daylight Time (PDT).
  • Ora u vendos para një orë nga 02:00 tek 03:00 të orës lokale.
E diel Nëntor 5 2023
Next change: Ora dimërore fillon
  • Switching to UTC -8 / Pacific Standard Time (PST).
  • Ora do të vendoset pas një orë nga 02:00 tek 01:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Okanagan

Los Angeles0
Chicago+2 orë
New York City+3 orë
Toronto+3 orë
São Paulo+4 orë
UTC+7 orë
Lagos+8 orë
Londra+8 orë
Canton of Zurich+9 orë
Johannesburg+9 orë
Paris+9 orë
Cairo+10 orë
Istanbul+10 orë
Moska+10 orë
Dubai+11 orë
Mumbai+12.5 orë
Hong-Kong+15 orë
Shanghai+15 orë
Singapor+15 orë
Tokyo+16 orë
Sydney+17 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Okanagan

Okanagan në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Kanada

Brampton Calgary Edmonton Etobicoke Gatineau Halifax Hamilton Kebeku Kitchener Laval London Markham Mississauga Montreali Okanagan Oshawa Ottawa Surrey Toronto Vancouver Vaughan Viktoria Windsor Winnipeg