×

Koha në Nunavut, Kanada është

 
 
E diel, Janar 29, 2023, java 4
Nunavut ka 3 zona kohore. Këtu është përdorur zona kohore e kryeqytetit Iqaluit.
Dielli: ↑ 08:20 ↓ 15:14 (6h 54m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Nunavut është America/Iqaluit.
Lexo për Nunavut në Wikipedia
Përcakto Nunavut si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Nunavut

Diferenca në kohë
from Nunavut

Los Angeles
3 orë
3 orë
Chicago
1 orë
1 orë
New York City0
Toronto0
São Paulo+2 orë
Londra+5 orë
UTC+5 orë
Canton of Zurich+6 orë
Lagos+6 orë
Paris+6 orë
Cairo+7 orë
Johannesburg+7 orë
Istanbul+8 orë
Moska+8 orë
Dubai+9 orë
Mumbai+10.5 orë
Hong-Kong+13 orë
Shanghai+13 orë
Singapor+13 orë
Tokyo+14 orë
Sydney+16 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Nunavut në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Kanada

Brampton Calgary Edmonton Etobicoke Gatineau Halifax Hamilton Kebeku Kitchener Laval London Markham Mississauga Montreali Okanagan Oshawa Ottawa Surrey Toronto Vancouver Vaughan Viktoria Windsor Winnipeg