×

Koha në Novi Sad, Serbi është

 
 
E martë, Dhjetor 6, 2022, java 49
Dielli: ↑ 07:05 ↓ 15:59 (8h 54m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Novi Sad është Europe/Belgrade.
Lexo për Novi Sad në Wikipedia
Përcakto Novi Sad si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Novi Sad

Diferenca në kohë
from Novi Sad

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Canton of Zurich0
Lagos0
Paris0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Novi Sad në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Serbi

Beogradi Bor Chabats Kikinda Kragujevac Kraljevo Kruševac Leskovci Niš Novi Pazar Novi Sad Pančevo Pirot Požarevac Sirmion Smederevo Subotica Trstenik Užice Valjevo Vranja Zaječar Zombor Zrenjanin Čačak