×

Koha në Newfoundland and Labrador, Kanada është

 
 
E martë, Shkurt 27, 2024, java 9
Newfoundland and Labrador ka 2 zona kohore. Këtu është përdorur zona kohore e kryeqytetit Saint John's.
Dielli: ↑ 06:44 ↓ 17:43 (10h 59m) - Më shumë info
- Përcakto Newfoundland and Labrador si vendndodhjen tuaj - Shto në vendodhjet e preferuara

Time zone info for Newfoundland and Labrador

UTC -3:30
Newfoundland Time (NST/NDT)
tani 1 orë edhe 30 minuta para New York City
E diel Mars 10 2024
Next change: Ora verore fillon
  • Switching to UTC -2:30 / Newfoundland Daylight Time (NDT).
  • Ora do të vendoset para një orë nga 02:00 tek 03:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Newfoundland and Labrador

Los Angeles
4.5 orë
4.5 orë
Chicago
2.5 orë
2.5 orë
New York City
1.5 orë
1.5 orë
Toronto
1.5 orë
1.5 orë
São Paulo+0.5 orë
Londra+3.5 orë
UTC+3.5 orë
Lagos+4.5 orë
Paris+4.5 orë
Zyrihu+4.5 orë
Cairo+5.5 orë
Johannesburg+5.5 orë
Istanbul+6.5 orë
Moska+6.5 orë
Dubai+7.5 orë
Mumbai+9 orë
Hong-Kong+11.5 orë
Shanghai+11.5 orë
Singapor+11.5 orë
Tokyo+12.5 orë
Sydney+14.5 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Newfoundland and Labrador

Newfoundland and Labrador në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Kanada

Brampton Calgary Edmonton Etobicoke Gatineau Halifax Hamilton Kebeku Kitchener Laval London Markham Mississauga Montreali Okanagan Oshawa Ottawa Scarborough Surrey Toronto Vancouver Vaughan Viktoria Windsor Winnipeg