×

Koha në Magaria, Zinder, Niger është

 
 
E martë, Mars 21, 2023, java 12
Dielli: ↑ 06:28 ↓ 18:35 (12h 7m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Magaria është Africa/Niamey.
Lexo për Magaria në Wikipedia
Përcakto Magaria si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Magaria

Diferenca në kohë
from Magaria

Los Angeles
8 orë
8 orë
Chicago
6 orë
6 orë
New York City
5 orë
5 orë
Toronto
5 orë
5 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Canton of Zurich0
Lagos0
Paris0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Magaria në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Niger

Agadez Alaghsas Ayorou Birni N Konni Dakoro Diffa Dogondoutchi Dosso Gaya Illéla Madaoua Magaria Maradi Matamey Mayahi Mirriah Nguigmi Niamey Tahoua Tanout Tessaoua Tibiri Tillabéri Téra Zinder