×

Koha në Kyzylorda, Kazakistan është

 
 
E martë, Shkurt 7, 2023, java 6
Dielli: ↑ 07:50 ↓ 17:54 (10h 4m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Kyzylorda është Asia/Qyzylorda.
Lexo për Kyzylorda në Wikipedia
Përcakto Kyzylorda si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Kyzylorda

Diferenca në kohë
from Kyzylorda

Los Angeles
13 orë
13 orë
Chicago
11 orë
11 orë
New York City
10 orë
10 orë
Toronto
10 orë
10 orë
São Paulo
8 orë
8 orë
Londra
5 orë
5 orë
UTC
5 orë
5 orë
Canton of Zurich
4 orë
4 orë
Lagos
4 orë
4 orë
Paris
4 orë
4 orë
Cairo
3 orë
3 orë
Johannesburg
3 orë
3 orë
Istanbul
2 orë
2 orë
Moska
2 orë
2 orë
Dubai
1 orë
1 orë
Mumbai+0.5 orë
Hong-Kong+3 orë
Shanghai+3 orë
Singapor+3 orë
Tokyo+4 orë
Sydney+6 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Kyzylorda në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Kazakistan

Almaty Aqtau Aqtöbe Atyrau Energograd Jezgazgan Karagandy Kyzylorda Kökshetaū Nur-Sultan Oral Oskemen Pavlodar Petropavl Qostanay Rudnyy Semey Shymkent Taldykorgan Taldyqorghan Taraz Temirtau Turkestan Zhangaözen