×

Koha në Almaty, Kazakistan është

 
 
E enjtë, Shkurt 22, 2024, java 8

Time zone info for Almaty

UTC +6
Alma-Ata Time (ALMT)
tani 11 orë para New York City
E premte Mars 1 2024
Next change: New standard time
  • Switching to UTC +5 / Kazakhstan Time (KZT).
  • Ora do të vendoset pas një orë nga 00:00 tek 23:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Almaty

Los Angeles
14 orë
14 orë
Chicago
12 orë
12 orë
New York City
11 orë
11 orë
Toronto
11 orë
11 orë
São Paulo
9 orë
9 orë
Londra
6 orë
6 orë
UTC
6 orë
6 orë
Lagos
5 orë
5 orë
Paris
5 orë
5 orë
Zyrihu
5 orë
5 orë
Cairo
4 orë
4 orë
Johannesburg
4 orë
4 orë
Istanbul
3 orë
3 orë
Moska
3 orë
3 orë
Dubai
2 orë
2 orë
Mumbai
0.5 orë
0.5 orë
Hong-Kong+2 orë
Shanghai+2 orë
Singapor+2 orë
Tokyo+3 orë
Sydney+5 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Almaty

Almaty në hartë

23 qytetet më të mëdha në
Kazakistan

Aktau Aktobe Almaty Astana Atyrau Ekibastuz Karaganda Kokshetau Kostanay Kyzylorda Oral Oskemen Pavlodar Petropavl Rudnyy Semey Shymkent Taldıqorğan Taraz Temirtau Turkestan Zhangaözen Zhezqazghan