×

Koha në Khovd, Mongoli është

 
 
E shtunë, Janar 28, 2023, java 4
Dielli: ↑ 08:26 ↓ 17:46 (9h 20m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Khovd është Asia/Hovd.
Lexo për Khovd në Wikipedia
Përcakto Khovd si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Khovd

Diferenca në kohë
from Khovd

Los Angeles
15 orë
15 orë
Chicago
13 orë
13 orë
New York City
12 orë
12 orë
Toronto
12 orë
12 orë
São Paulo
10 orë
10 orë
Londra
7 orë
7 orë
UTC
7 orë
7 orë
Canton of Zurich
6 orë
6 orë
Lagos
6 orë
6 orë
Paris
6 orë
6 orë
Cairo
5 orë
5 orë
Johannesburg
5 orë
5 orë
Istanbul
4 orë
4 orë
Moska
4 orë
4 orë
Dubai
3 orë
3 orë
Mumbai
1.5 orë
1.5 orë
Hong-Kong+1 orë
Shanghai+1 orë
Singapor+1 orë
Tokyo+2 orë
Sydney+4 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Khovd në hartë

23 qytetet më të mëdha në
Mongoli

Arbay hure Baruun-Urt Bayanhongor Bogd Bulgan Dalandzadgad Darhan Dzüünharaa Erdenet Javhlant Khovd Mandalgovi Mörön Olgii Sain-Shand Shumultuyn-khure Sumbur Sühbaatar Ulaangom Ulan Bator Undurhan Zun-Mod Зуунмод