×

Koha në Bogd, Mongoli është

 
 
E mërkurë, Mars 22, 2023, java 12
Dielli: ↑ 07:11 ↓ 19:25 (12h 14m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Bogd është Asia/Ulaanbaatar.
Lexo për Bogd në Wikipedia
Përcakto Bogd si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Bogd

Diferenca në kohë
from Bogd

Los Angeles
15 orë
15 orë
Chicago
13 orë
13 orë
New York City
12 orë
12 orë
Toronto
12 orë
12 orë
São Paulo
11 orë
11 orë
Londra
8 orë
8 orë
UTC
8 orë
8 orë
Canton of Zurich
7 orë
7 orë
Lagos
7 orë
7 orë
Paris
7 orë
7 orë
Cairo
6 orë
6 orë
Johannesburg
6 orë
6 orë
Istanbul
5 orë
5 orë
Moska
5 orë
5 orë
Dubai
4 orë
4 orë
Mumbai
2.5 orë
2.5 orë
Hong-Kong0
Shanghai0
Singapor0
Tokyo+1 orë
Sydney+3 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Bogd në hartë

23 qytetet më të mëdha në
Mongoli

Arbay hure Baruun-Urt Bayanhongor Bogd Bulgan Dalandzadgad Darhan Dzüünharaa Erdenet Javhlant Khovd Mandalgovi Mörön Olgii Sain-Shand Shumultuyn-khure Sumbur Sühbaatar Ulaangom Ulan Bator Undurhan Zun-Mod Зуунмод