×

Koha në Erdenet, Mongoli është

 
 
E mërkurë, Shkurt 8, 2023, java 6
Dielli: ↑ 08:24 ↓ 18:11 (9h 47m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Erdenet është Asia/Ulaanbaatar.
Lexo për Erdenet në Wikipedia
Përcakto Erdenet si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Erdenet

Diferenca në kohë
from Erdenet

Los Angeles
16 orë
16 orë
Chicago
14 orë
14 orë
New York City
13 orë
13 orë
Toronto
13 orë
13 orë
São Paulo
11 orë
11 orë
Londra
8 orë
8 orë
UTC
8 orë
8 orë
Canton of Zurich
7 orë
7 orë
Lagos
7 orë
7 orë
Paris
7 orë
7 orë
Cairo
6 orë
6 orë
Johannesburg
6 orë
6 orë
Istanbul
5 orë
5 orë
Moska
5 orë
5 orë
Dubai
4 orë
4 orë
Mumbai
2.5 orë
2.5 orë
Hong-Kong0
Shanghai0
Singapor0
Tokyo+1 orë
Sydney+3 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Erdenet në hartë

23 qytetet më të mëdha në
Mongoli

Arbay hure Baruun-Urt Bayanhongor Bogd Bulgan Dalandzadgad Darhan Dzüünharaa Erdenet Javhlant Khovd Mandalgovi Mörön Olgii Sain-Shand Shumultuyn-khure Sumbur Sühbaatar Ulaangom Ulan Bator Undurhan Zun-Mod Зуунмод